HABER DETAYI

Buldan Belediyesi’nden ücretsiz kantar hizmeti

Buldan Belediyesi’nden ücretsiz kantar hizmeti

Buldan Belediyesi’ne ait kum ocağındaki kantar, Yenicekentlilerin hizmetine tahsis edildi. Yenicekentli çiftçiler ürettikleri üzüm, nar, domates gibi meyve ve sebzeleri burada ücretsiz olarak tartıp, satışa sunabilecek.

Buldan Belediyesi’ne ait kum ocağındaki kantar, Yenicekentlilerin hizmetine tahsis edildi. Yenicekentli çiftçiler ürettikleri üzüm, nar, domates gibi meyve ve sebzeleri burada ücretsiz olarak tartıp, satışa sunabilecek.

Buldan Belediyesi’nden Yenicekentli üreticilere bir destek daha. Geçtiğimiz hafta içerisinde 4U Şirketi ile imzalanan protokolle Meyve ve Sebze Kurutma, Paketleme Tesisini Yenicekent’te kazandıran Buldan Belediyesi, şimdi de kum ocağındaki kantarı ücretsiz olarak çiftçinin hizmetine sundu. Ayrıca, tarlasını ilaçlamak için ihtiyaç duyduğu suyu da ücretsiz olarak Buldan Belediyesi’nden alıyor.

Şimdilik mesai saatleri içerisinde 1 personelinin görevlendirildiğini açıklayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Yenicekentimiz 19 bin 418 dekar verimli tarım arazisine sahip bir mahallemiz. Türkiye’nin ilk turfanda çekirdeksiz üzümünün yetiştiği Yenicekentimiz, üzümün yanısıra narından kayısısına, bademinden cevizine, domatesinden zeytinine kadar çok çeşitli ürün desenine sahiptir. Çiftçimizin mağdur olmaması için belediyemize ait kum ocağındaki 60 tonluk kantarımızı onların hizmetine sunduk. Çiftçimiz ürününü ücretsiz olarak burada tartabilecek ve satışa sunabilecek. Şimdilik bir personelimizi görevlendirdik. Yoğunluk artıkça personel sayımızı artırıp, gece de çiftçimize hizmet vermeyi planlıyoruz. Ayrıca çiftçimize, buradan ücretsiz su desteği sağlıyoruz. Kum Ocağı’nda kullanılan sudan çiftçilerimizde yararlanıyor. Tarlalarını ilaçlamak için ihtiyaç duydukları suyu buradan tankerlerle taşıyor ” dedi.

SU BORULARI YENİLENİYOR
Yenicekent’teki kum ocağına yaklaşık 2.5 kilometre uzakta bulunan su kaynağından gelen boruların tamamı Buldan Belediyesi tarafından değiştirildi. Cumhuriyet Parkı ile Festival alanının da su ihtilacını karşılayan kaynak suyu, borularla kum ocağına taşınacak. Burada hem çiftçilerin ihtiyacını karşılayacak su, hem de belediyenin ihtiyacı olan kum üretiminde kullanılacak.

“YENİCEKENT HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALACAK”
Yenicekent’teki çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Şevik, “Belediye olarak çiftimize ve Yenicekentimize verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Yenicekent pazaryerini yeniledik. Pazar alanının tamamı kilitli parke taşı ile döşendi. Pazaryerinin üstünün kapatılmasıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Çatısı olmadığı için yazın sıcağından, kışın soğuğundan mağdur olan esnafımızı bu dertten kurtardık. Dükkânların üstü çatı ile örtüldü kiremit döşendi. Harabeye dönen futbol sahası temizlenerek, vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Uzun yıllardan beri belediye hizmetlerinden mahrum kalan Yenicekent Mahallemizde, çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek” dedi.

Devamını Feedzy’den Read More

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.